1. Print
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
 
1 1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Body Sculpt on Ball
(7:00A-8:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Ai Chi-Tues 8:00 am
(8:00A-9:00A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Yoga Basics
(8:00A-9:00A)
Fitness Yoga
(8:15A-9:30A)
Deep Interv Tu 9:15a
(9:15A-10:00A)
Pickleball
(9:30A-11:30A)
Step/Tabata
(9:30A-10:30A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Par/Chi- Tu-10:15a
(10:15A-10:45A)
Little Aces
(11:30A-12:00P)
Shallow-Tues 12:00p
(12:00P-1:00P)
CRCW- Tu/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Arthritis-Tues 1:15p
(1:15P-2:00P)
Young Guns 1
(2:00P-3:00P)
Young Guns 1
(3:00P-4:00P)
Young Guns 1
(4:00P-5:00P)
Video Game Design
(4:15P-5:15P)
Otters 9 and under
(4:30P-5:30P)
Young Guns 2
(5:00P-6:00P)
Pre 2- Tu- 5:00p
(5:00P-5:30P)
Pre 1-Tu- 5:30p
(5:30P-6:00P)
Deep Water- Tu 6:30p
(6:30P-7:30P)
HS SNAP - T/R 7:00
(7:00P-7:45P)
CRCW- Tu/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
3 10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Booty Barre
(7:15A-8:15A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Tennis Grand Prix
(9:00A-10:30A)
Water Aerobics
(9:30A-10:30A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Pickleball
(9:30A-11:30A)
Pre 1- Th- 9:30a
(9:30A-10:00A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Pre 2 - Th- 10:00a
(10:00A-10:30A)
Tennis 201
(10:30A-12:00P)
CRCW- Tu/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Little Aces
(1:00P-1:30P)
Arthritis - Th. 1:15
(1:15P-2:00P)
Little Aces
(1:30P-2:00P)
Pi Yo Chi -Th 2:15p
(2:15P-3:00P)
Pre 1- Th- 3:00p
(3:00P-3:30P)
Pre 2- Th- 3:30p
(3:30P-4:00P)
The Little Mermaid
(3:40P-4:50P)
Level 1&2- Th- 4:00p
(4:00P-4:30P)
Young Guns 2
(4:00P-5:00P)
Otters 9 and under
(4:30P-5:30P)
The Little Mermaid
(4:50P-6:00P)
Level 3 -Thurs 5:00p
(5:00P-5:30P)
Challenger
(5:00P-6:00P)
T-Ball
(5:00P-5:45P)
Mens Over 40 Thur
(6:00P-7:30P)
Golf Clinic
(6:00P-6:55P)
Tennis Grand Prix
(6:00P-7:30P)
Level 4, 5&6-Th 6:15
(6:15P-7:00P)
CRCW- Tu/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
Deep Water -Th 7:00p
(7:00P-8:00P)
HS SNAP - T/R 7:00
(7:00P-7:45P)
Coed Volleyball
(7:30P-10:00P)
5 10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
Insanity
(8:00A-9:00A)
Super Soccer 3-4yrs
(9:00A-9:45A)
Super Soccer 12-24 m
(9:00A-9:40A)
Viking Flag Football
(9:00A-10:00A)
Level 1&2- Sa 9:00a
(9:00A-9:30A)
Pre 1- Sa- 9:00a
(9:00A-9:30A)
Level 3 - Sat 9:30a
(9:30A-10:00A)
Pre 2- Sa- 9:30a
(9:30A-10:00A)
Pickleball
(9:30A-11:30A)
Super Soccer 4-5yrs
(9:45A-10:35A)
Super Soccer 2-3yrs
(9:50A-10:30A)
Viking Street Hockey
(10:00A-11:00A)
Par/Chi- Sa-10:00a
(10:00A-10:30A)
Level 4 -Sat 10:15a
(10:15A-11:00A)
Beg. Dive- Sat 1030a
(10:30A-11:15A)
Super Soccer 3-4yrs
(10:35A-11:20A)
Super Soccer 2-3yrs
(10:40A-11:20A)
Pre 1- Sa- 10:45a
(10:45A-11:15A)
Viking Basketball
(11:00A-12:00P)
Level 5&6- Sa- 11:00
(11:00A-11:45A)
Int Diving Sat 11:15
(11:15A-12:00P)
Pre 2- Sa- 11:15a
(11:15A-11:45A)
Super Soccer 5-7yrs
(11:25A-12:25P)
Super Soccer 4-5yrs
(11:25A-12:05P)
Par/Chi- Sa-11:45a
(11:45A-12:15P)
Super Soccer-Premier
(12:10P-1:10P)
Super Soccer 3-4 yrs
(12:20P-1:05P)
Super Soccer SHINE
(12:30P-1:30P)
7 1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
CRCW - M/W/F 5:45a
(5:45A-7:00A)
Deep Water-Mo 7:00a
(7:00A-8:00A)
Total Conditioning
(8:00A-9:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Gentle Flow Yoga
(9:15A-10:15A)
Body Balance&Stretch
(9:15A-10:15A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Ballet BARRE
(9:45A-10:45A)
Rock&Roll - Mon 11a
(11:00A-12:00P)
Intro - M/W 12:00p
(12:00P-1:15P)
Little Aces
(1:00P-1:30P)
Deep Interv Mo 1:15p
(1:15P-2:00P)
Little Aces
(1:30P-2:00P)
Tennis 101
(2:00P-3:30P)
Arthritis-Mon 2:15p
(2:15P-3:00P)
Young Guns 1
(4:00P-5:00P)
S.W.A.P
(4:30P-5:15P)
Pickleball
(4:30P-7:30P)
Pre 3- Mo- 4:30p
(4:30P-5:00P)
Young Guns 2
(5:00P-6:00P)
Level 3 -Mon 5:00p
(5:00P-5:30P)
Otters 10 & up
(5:30P-7:00P)
Level 4 - Mon 5:30p
(5:30P-6:15P)
Mens Over 35 Mon
(7:30P-9:30P)
Mens Over 35 Mon,Wed
(7:30P-9:30P)
8 1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Body Sculpt on Ball
(7:00A-8:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Ai Chi-Tues 8:00 am
(8:00A-9:00A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Yoga Basics
(8:00A-9:00A)
Fitness Yoga
(8:15A-9:30A)
Deep Interv Tu 9:15a
(9:15A-10:00A)
Pickleball
(9:30A-11:30A)
Step/Tabata
(9:30A-10:30A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Par/Chi- Tu-10:15a
(10:15A-10:45A)
Little Aces
(11:30A-12:00P)
Shallow-Tues 12:00p
(12:00P-1:00P)
CRCW- Tu/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Arthritis-Tues 1:15p
(1:15P-2:00P)
Young Guns 1
(2:00P-3:00P)
Young Guns 1
(3:00P-4:00P)
Young Guns 1
(4:00P-5:00P)
Video Game Design
(4:15P-5:15P)
Otters 9 and under
(4:30P-5:30P)
Young Guns 2
(5:00P-6:00P)
Pre 2- Tu- 5:00p
(5:00P-5:30P)
Pre 1-Tu- 5:30p
(5:30P-6:00P)
Deep Water- Tu 6:30p
(6:30P-7:30P)
HS SNAP - T/R 7:00
(7:00P-7:45P)
CRCW- Tu/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
10 1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Booty Barre
(7:15A-8:15A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Tennis Grand Prix
(9:00A-10:30A)
Water Aerobics
(9:30A-10:30A)
Pre 1- Th- 9:30a
(9:30A-10:00A)
Pickleball
(9:30A-11:30A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Pre 2 - Th- 10:00a
(10:00A-10:30A)
Tennis 201
(10:30A-12:00P)
CRCW- Tu/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Little Aces
(1:00P-1:30P)
Arthritis - Th. 1:15
(1:15P-2:00P)
Little Aces
(1:30P-2:00P)
Pi Yo Chi -Th 2:15p
(2:15P-3:00P)
Pre 1- Th- 3:00p
(3:00P-3:30P)
Pre 2- Th- 3:30p
(3:30P-4:00P)
The Little Mermaid
(3:40P-4:50P)
Level 1&2- Th- 4:00p
(4:00P-4:30P)
Young Guns 2
(4:00P-5:00P)
Otters 9 and under
(4:30P-5:30P)
The Little Mermaid
(4:50P-6:00P)
Level 3 -Thurs 5:00p
(5:00P-5:30P)
T-Ball
(5:00P-5:45P)
Challenger
(5:00P-6:00P)
Golf Clinic
(6:00P-6:55P)
Tennis Grand Prix
(6:00P-7:30P)
Mens Over 40 Thur
(6:00P-7:30P)
Level 4, 5&6-Th 6:15
(6:15P-7:00P)
CRCW- Tu/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
Deep Water -Th 7:00p
(7:00P-8:00P)
HS SNAP - T/R 7:00
(7:00P-7:45P)
Coed Volleyball
(7:30P-10:00P)
12 10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
Insanity
(8:00A-9:00A)
Super Soccer 3-4yrs
(9:00A-9:45A)
Super Soccer 12-24 m
(9:00A-9:40A)
Viking Flag Football
(9:00A-10:00A)
Level 1&2- Sa 9:00a
(9:00A-9:30A)
Pre 1- Sa- 9:00a
(9:00A-9:30A)
Level 3 - Sat 9:30a
(9:30A-10:00A)
Pre 2- Sa- 9:30a
(9:30A-10:00A)
Pickleball
(9:30A-11:30A)
Super Soccer 4-5yrs
(9:45A-10:35A)
Super Soccer 2-3yrs
(9:50A-10:30A)
Viking Street Hockey
(10:00A-11:00A)
Par/Chi- Sa-10:00a
(10:00A-10:30A)
Level 4 -Sat 10:15a
(10:15A-11:00A)
Beg. Dive- Sat 1030a
(10:30A-11:15A)
Super Soccer 3-4yrs
(10:35A-11:20A)
Super Soccer 2-3yrs
(10:40A-11:20A)
Pre 1- Sa- 10:45a
(10:45A-11:15A)
Viking Basketball
(11:00A-12:00P)
Level 5&6- Sa- 11:00
(11:00A-11:45A)
Block Party
(11:00A-1:00P)
Int Diving Sat 11:15
(11:15A-12:00P)
Pre 2- Sa- 11:15a
(11:15A-11:45A)
Super Soccer 5-7yrs
(11:25A-12:25P)
Super Soccer 4-5yrs
(11:25A-12:05P)
Par/Chi- Sa-11:45a
(11:45A-12:15P)
Super Soccer-Premier
(12:10P-1:10P)
Super Soccer 3-4 yrs
(12:20P-1:05P)
Super Soccer SHINE
(12:30P-1:30P)
14 1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
CRCW - M/W/F 5:45a
(5:45A-7:00A)
Deep Water-Mo 7:00a
(7:00A-8:00A)
Total Conditioning
(8:00A-9:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Gentle Flow Yoga
(9:15A-10:15A)
Body Balance&Stretch
(9:15A-10:15A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Ballet BARRE
(9:45A-10:45A)
Rock&Roll - Mon 11a
(11:00A-12:00P)
Intro - M/W 12:00p
(12:00P-1:15P)
Little Aces
(1:00P-1:30P)
Deep Interv Mo 1:15p
(1:15P-2:00P)
Little Aces
(1:30P-2:00P)
Tennis 101
(2:00P-3:30P)
Arthritis-Mon 2:15p
(2:15P-3:00P)
Young Guns 1
(4:00P-5:00P)
S.W.A.P
(4:30P-5:15P)
Pickleball
(4:30P-7:30P)
Pre 3- Mo- 4:30p
(4:30P-5:00P)
Young Guns 2
(5:00P-6:00P)
Level 3 -Mon 5:00p
(5:00P-5:30P)
Otters 10 & up
(5:30P-7:00P)
Level 4 - Mon 5:30p
(5:30P-6:15P)
Mens Over 35 Mon
(7:30P-9:30P)
Mens Over 35 Mon,Wed
(7:30P-9:30P)
15 1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Body Sculpt on Ball
(7:00A-8:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Ai Chi-Tues 8:00 am
(8:00A-9:00A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Yoga Basics
(8:00A-9:00A)
Fitness Yoga
(8:15A-9:30A)
Deep Interv Tu 9:15a
(9:15A-10:00A)
Pickleball
(9:30A-11:30A)
Step/Tabata
(9:30A-10:30A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Par/Chi- Tu-10:15a
(10:15A-10:45A)
Little Aces
(11:30A-12:00P)
Shallow-Tues 12:00p
(12:00P-1:00P)
CRCW- Tu/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Arthritis-Tues 1:15p
(1:15P-2:00P)
Young Guns 1
(2:00P-3:00P)
Young Guns 1
(3:00P-4:00P)
Young Guns 1
(4:00P-5:00P)
Video Game Design
(4:15P-5:15P)
Otters 9 and under
(4:30P-5:30P)
Young Guns 2
(5:00P-6:00P)
Pre 2- Tu- 5:00p
(5:00P-5:30P)
Pre 1-Tu- 5:30p
(5:30P-6:00P)
Deep Water- Tu 6:30p
(6:30P-7:30P)
HS SNAP - T/R 7:00
(7:00P-7:45P)
CRCW- Tu/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
16 1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
CRCW - M/W/F 5:45a
(5:45A-7:00A)
Deep Water-Wed 7:00a
(7:00A-8:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Ai Chi-Wed 8:00a
(8:00A-8:45A)
Tennis Grand Prix
(9:00A-10:30A)
Shallow-Wed. 9:00am
(9:00A-10:00A)
Pilates Yoga Mix
(9:15A-10:15A)
Gentle Yoga
(9:15A-10:15A)
Just Run Wed 10:15a
(10:15A-11:00A)
Tennis Grand Prix
(10:30A-12:00P)
Arthritis -Wed 11:30
(11:30A-12:15P)
Intro - M/W 12:00p
(12:00P-1:15P)
Pre 1- We- 12:30p
(12:30P-1:00P)
Lunch Muscle Tone
(12:30P-1:00P)
On the Mark Archery
(4:30P-5:30P)
S.W.A.P
(4:30P-5:15P)
Intro to Tennis
(5:00P-5:45P)
Otters 10 & up
(5:30P-7:00P)
Mens Over 35 Wed
(7:30P-9:30P)
Mens Over 35 Mon,Wed
(7:30P-9:30P)
17 1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Booty Barre
(7:15A-8:15A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Tennis Grand Prix
(9:00A-10:30A)
Water Aerobics
(9:30A-10:30A)
Pre 1- Th- 9:30a
(9:30A-10:00A)
Pickleball
(9:30A-11:30A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Pre 2 - Th- 10:00a
(10:00A-10:30A)
Tennis 201
(10:30A-12:00P)
CRCW- Tu/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Little Aces
(1:00P-1:30P)
Arthritis - Th. 1:15
(1:15P-2:00P)
Little Aces
(1:30P-2:00P)
Pi Yo Chi -Th 2:15p
(2:15P-3:00P)
Pre 1- Th- 3:00p
(3:00P-3:30P)
Pre 2- Th- 3:30p
(3:30P-4:00P)
The Little Mermaid
(3:40P-4:50P)
Level 1&2- Th- 4:00p
(4:00P-4:30P)
Young Guns 2
(4:00P-5:00P)
Otters 9 and under
(4:30P-5:30P)
The Little Mermaid
(4:50P-6:00P)
Level 3 -Thurs 5:00p
(5:00P-5:30P)
T-Ball
(5:00P-5:45P)
Challenger
(5:00P-6:00P)
Golf Clinic
(6:00P-6:55P)
Tennis Grand Prix
(6:00P-7:30P)
Mens Over 40 Thur
(6:00P-7:30P)
Level 4, 5&6-Th 6:15
(6:15P-7:00P)
CRCW- Tu/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
Deep Water -Th 7:00p
(7:00P-8:00P)
HS SNAP - T/R 7:00
(7:00P-7:45P)
Coed Volleyball
(7:30P-10:00P)
19 5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
New York 9/11 Museum
(6:00A-10:30P)
Insanity
(8:00A-9:00A)
Super Soccer 12-24 m
(9:00A-9:40A)
Super Soccer 3-4yrs
(9:00A-9:45A)
Level 1&2- Sa 9:00a
(9:00A-9:30A)
Pre 1- Sa- 9:00a
(9:00A-9:30A)
Viking Flag Football
(9:00A-10:00A)
Level 3 - Sat 9:30a
(9:30A-10:00A)
Pickleball
(9:30A-11:30A)
Pre 2- Sa- 9:30a
(9:30A-10:00A)
Super Soccer 4-5yrs
(9:45A-10:35A)
Super Soccer 2-3yrs
(9:50A-10:30A)
Viking Street Hockey
(10:00A-11:00A)
Par/Chi- Sa-10:00a
(10:00A-10:30A)
Level 4 -Sat 10:15a
(10:15A-11:00A)
Beg. Dive- Sat 1030a
(10:30A-11:15A)
Super Soccer 3-4yrs
(10:35A-11:20A)
Super Soccer 2-3yrs
(10:40A-11:20A)
Pre 1- Sa- 10:45a
(10:45A-11:15A)
Level 5&6- Sa- 11:00
(11:00A-11:45A)
Viking Basketball
(11:00A-12:00P)
Pre 2- Sa- 11:15a
(11:15A-11:45A)
Int Diving Sat 11:15
(11:15A-12:00P)
Super Soccer 5-7yrs
(11:25A-12:25P)
Super Soccer 4-5yrs
(11:25A-12:05P)
Par/Chi- Sa-11:45a
(11:45A-12:15P)
Super Soccer-Premier
(12:10P-1:10P)
Super Soccer 3-4 yrs
(12:20P-1:05P)
Super Soccer SHINE
(12:30P-1:30P)
21 1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
CRCW - M/W/F 5:45a
(5:45A-7:00A)
Deep Water-Mo 7:00a
(7:00A-8:00A)
Total Conditioning
(8:00A-9:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Gentle Flow Yoga
(9:15A-10:15A)
Body Balance&Stretch
(9:15A-10:15A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Ballet BARRE
(9:45A-10:45A)
Rock&Roll - Mon 11a
(11:00A-12:00P)
Intro - M/W 12:00p
(12:00P-1:15P)
Little Aces
(1:00P-1:30P)
Deep Interv Mo 1:15p
(1:15P-2:00P)
Little Aces
(1:30P-2:00P)
Tennis 101
(2:00P-3:30P)
Arthritis-Mon 2:15p
(2:15P-3:00P)
Young Guns 1
(4:00P-5:00P)
S.W.A.P
(4:30P-5:15P)
Pickleball
(4:30P-7:30P)
Pre 3- Mo- 4:30p
(4:30P-5:00P)
Fishing Clinic
(4:30P-6:30P)
Young Guns 2
(5:00P-6:00P)
Level 3 -Mon 5:00p
(5:00P-5:30P)
Otters 10 & up
(5:30P-7:00P)
Level 4 - Mon 5:30p
(5:30P-6:15P)
Youth Track 7-8
(6:30P-8:15P)
Mens Over 35 Mon
(7:30P-9:30P)
Mens Over 35 Mon,Wed
(7:30P-9:30P)
22 1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Body Sculpt on Ball
(7:00A-8:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Ai Chi-Tues 8:00 am
(8:00A-9:00A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Yoga Basics
(8:00A-9:00A)
Fitness Yoga
(8:15A-9:30A)
Deep Interv Tu 9:15a
(9:15A-10:00A)
Pickleball
(9:30A-11:30A)
Step/Tabata
(9:30A-10:30A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Par/Chi- Tu-10:15a
(10:15A-10:45A)
Abs & Core 5/22
(10:45A-11:45A)
Little Aces
(11:30A-12:00P)
Shallow-Tues 12:00p
(12:00P-1:00P)
CRCW- Tu/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Arthritis-Tues 1:15p
(1:15P-2:00P)
Young Guns 1
(2:00P-3:00P)
Young Guns 1
(3:00P-4:00P)
Young Guns 1
(4:00P-5:00P)
Video Game Design
(4:15P-5:15P)
Otters 9 and under
(4:30P-5:30P)
Young Guns 2
(5:00P-6:00P)
Pre 2- Tu- 5:00p
(5:00P-5:30P)
Pre 1-Tu- 5:30p
(5:30P-6:00P)
Deep Water- Tu 6:30p
(6:30P-7:30P)
HS SNAP - T/R 7:00
(7:00P-7:45P)
CRCW- Tu/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
23 1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
CRCW - M/W/F 5:45a
(5:45A-7:00A)
Deep Water-Wed 7:00a
(7:00A-8:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Ai Chi-Wed 8:00a
(8:00A-8:45A)
Tennis Grand Prix
(9:00A-10:30A)
Shallow-Wed. 9:00am
(9:00A-10:00A)
Pilates Yoga Mix
(9:15A-10:15A)
Gentle Yoga
(9:15A-10:15A)
Just Run Wed 10:15a
(10:15A-11:00A)
Tennis Grand Prix
(10:30A-12:00P)
Arthritis -Wed 11:30
(11:30A-12:15P)
Intro - M/W 12:00p
(12:00P-1:15P)
Pre 1- We- 12:30p
(12:30P-1:00P)
Lunch Muscle Tone
(12:30P-1:00P)
On the Mark Archery
(4:30P-5:30P)
S.W.A.P
(4:30P-5:15P)
Intro to Tennis
(5:00P-5:45P)
Otters 10 & up
(5:30P-7:00P)
Mens Over 35 Wed
(7:30P-9:30P)
Mens Over 35 Mon,Wed
(7:30P-9:30P)
24 1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Booty Barre
(7:15A-8:15A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Tennis Grand Prix
(9:00A-10:30A)
Water Aerobics
(9:30A-10:30A)
Pickleball
(9:30A-11:30A)
Pre 1- Th- 9:30a
(9:30A-10:00A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Pre 2 - Th- 10:00a
(10:00A-10:30A)
Tennis 201
(10:30A-12:00P)
CRCW- Tu/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Little Aces
(1:00P-1:30P)
Arthritis - Th. 1:15
(1:15P-2:00P)
Little Aces
(1:30P-2:00P)
Pi Yo Chi -Th 2:15p
(2:15P-3:00P)
Pre 1- Th- 3:00p
(3:00P-3:30P)
Pre 2- Th- 3:30p
(3:30P-4:00P)
Young Guns 2
(4:00P-5:00P)
Level 1&2- Th- 4:00p
(4:00P-4:30P)
Otters 9 and under
(4:30P-5:30P)
Level 3 -Thurs 5:00p
(5:00P-5:30P)
Challenger
(5:00P-6:00P)
T-Ball
(5:00P-5:45P)
Mens Over 40 Thur
(6:00P-7:30P)
Tennis Grand Prix
(6:00P-7:30P)
Level 4, 5&6-Th 6:15
(6:15P-7:00P)
Deep Water -Th 7:00p
(7:00P-8:00P)
CRCW- Tu/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
HS SNAP - T/R 7:00
(7:00P-7:45P)
Coed Volleyball
(7:30P-10:00P)
29 1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Water Polo -Tu 6:00a
(6:00A-7:00A)
Body Sculpt on Ball
(7:00A-8:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Ai Chi-Tues 8:00 am
(8:00A-9:00A)
Yoga Basics
(8:00A-9:00A)
Fitness Yoga
(8:15A-9:30A)
Deep Interv Tu 9:15a
(9:15A-10:00A)
Step/Tabata
(9:30A-10:30A)
Pickleball
(9:30A-11:30A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Par/Chi- Tu-10:15a
(10:15A-10:45A)
Little Aces
(11:30A-12:00P)
CRCW- Tu/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Shallow-Tues 12:00p
(12:00P-1:00P)
Arthritis-Tues 1:15p
(1:15P-2:00P)
Young Guns 1
(2:00P-3:00P)
Young Guns 1
(3:00P-4:00P)
Young Guns 1
(4:00P-5:00P)
Video Game Design
(4:15P-5:15P)
Pre 2- Tu- 5:00p
(5:00P-5:30P)
Young Guns 2
(5:00P-6:00P)
Pre 1-Tu- 5:30p
(5:30P-6:00P)
Deep Water- Tu 6:30p
(6:30P-7:30P)
CRCW- Tu/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
HS SNAP - T/R 7:00
(7:00P-7:45P)
31 10x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Mat
(5:30A-10:00P)
10x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Mat
(5:30A-10:00P)
5x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
1x Private Reformer
(5:30A-10:00P)
Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Booty Barre
(7:15A-8:15A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Tennis Grand Prix
(9:00A-10:30A)
Pickleball
(9:30A-11:30A)
Water Aerobics
(9:30A-10:30A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Pre 1- Th- 9:30a
(9:30A-10:00A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Pre 2 - Th- 10:00a
(10:00A-10:30A)
Tennis 201
(10:30A-12:00P)
CRCW- Tu/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Little Aces
(1:00P-1:30P)
Arthritis - Th. 1:15
(1:15P-2:00P)
Little Aces
(1:30P-2:00P)
Pi Yo Chi -Th 2:15p
(2:15P-3:00P)
Pre 1- Th- 3:00p
(3:00P-3:30P)
Pre 2- Th- 3:30p
(3:30P-4:00P)
Young Guns 2
(4:00P-5:00P)
Level 1&2- Th- 4:00p
(4:00P-4:30P)
Challenger
(5:00P-6:00P)
T-Ball
(5:00P-5:45P)
Level 3 -Thurs 5:00p
(5:00P-5:30P)
Tennis Grand Prix
(6:00P-7:30P)
Mens Over 40 Thur
(6:00P-7:30P)
Level 4, 5&6-Th 6:15
(6:15P-7:00P)
Deep Water -Th 7:00p
(7:00P-8:00P)
CRCW- Tu/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
HS SNAP - T/R 7:00
(7:00P-7:45P)
Coed Volleyball
(7:30P-10:00P)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Site best viewed with 1024 by 768 resolution. Recommended browsers are IE 8, FireFox 3, Safari 4, Google Chrome.