1. Print
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
1 Masters M/W/F 5:45a
(5:45A-7:00A)
Total Conditioning
(8:00A-9:00A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Balance & Stretch
(9:15A-10:15A)
Gentle Flow Yoga
(9:15A-10:15A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Intermediate Pilates
(9:30A-10:30A)
Ballet BARRE
(9:45A-10:45A)
Par/Chi- Mo- 10:00a
(10:00A-10:30A)
Beginner Pilates
(10:30A-11:30A)
Pre 2 - Mo 11:00a
(11:00A-11:30A)
Rock&Roll- Mo 11:00a
(11:00A-12:00P)
Pre 3- Mo 11:30a
(11:30A-12:00P)
Intro Masters - M/W
(12:00P-1:15P)
Deep Inter Mon 1:15
(1:15P-2:00P)
Arthritis- Mo 2:15p
(2:15P-3:00P)
Private Swim Lessons
(3:00P-3:30P)
Festival Orchestra
(4:00P-5:00P)
Private Swim Lessons
(4:00P-4:30P)
Private Swim Lessons
(5:00P-5:30P)
Pre Otters Mon
(5:00P-6:00P)
Private Swim Lessons
(5:30P-6:00P)
Otters 10 & up
(5:30P-7:00P)
Private Swim Lessons
(6:00P-6:30P)
Private Swim Lessons
(6:30P-7:00P)
Mens Over 35 Mon
(7:30P-9:30P)
2 Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Body Sculpt on Ball
(7:00A-8:00A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Pro. Day April
(8:00A-6:00P)
Yoga Basics
(8:00A-9:00A)
Fitness Yoga
(8:15A-9:15A)
Deep Inter Tues 9:15
(9:15A-10:00A)
Masters T/Th 9:30a
(9:30A-10:45A)
Tabata Boot Camp
(9:30A-10:30A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Ai Chi - Tu 10:15a
(10:15A-11:15A)
Shallow - Tu 12:00p
(12:00P-1:00P)
Masters T/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Arthritis - Tu 1:15p
(1:15P-2:00P)
Level 3 - Tu 2:00p
(2:00P-2:30P)
Level 1&2 - Tue 2:00
(2:00P-2:30P)
Pre 2 - Tu 2:30p
(2:30P-3:00P)
Level 5&6 - Tu 2:30p
(2:30P-3:00P)
Level 1&2 - Tu 3:00p
(3:00P-3:30P)
Level 4 - Tu 3:00p
(3:00P-3:30P)
Pre 1- Tu- 3:30p
(3:30P-4:00P)
Level 3 - Tu 3:30p
(3:30P-4:00P)
Level 1&2 - Tu 4:00p
(4:00P-4:30P)
Pre 3- Tu- 4:00p
(4:00P-4:30P)
Pre 2 - Tu 4:30p
(4:30P-5:00P)
Level 3 - Tu 4:30p
(4:30P-5:00P)
Pre 3- Tu 5:00p
(5:00P-5:30P)
Level 5&6 - Tu 5:00p
(5:00P-5:30P)
Otters 9 and under
(5:30P-6:30P)
Level 1&2 - Tu 5:30p
(5:30P-6:00P)
Level 4 - Tu 5:30p
(5:30P-6:00P)
Deep - Tu 6:30p
(6:30P-7:30P)
Masters T/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
Adap Aqua Tu/Th
(7:00P-7:45P)
Coed Volleyball Drop
(8:00P-10:00P)
Coed Volleyball
(8:00P-10:00P)
4 Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Booty Barre
(7:00A-8:00A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Masters T/Th 9:30a
(9:30A-10:45A)
Shallow - Th 9:30a
(9:30A-10:30A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Par/Chi- Th -10:00a
(10:00A-10:30A)
Pre 1- Th- 10:30a
(10:30A-11:00A)
Masters T/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Arthritis - Th 1:15p
(1:15P-2:00P)
Pi Yo Chi -Th 2:15p
(2:15P-3:00P)
Private Swim Lessons
(3:30P-4:00P)
Rumpelstiltskin T1
(3:40P-4:50P)
Private Swim Lessons
(4:00P-4:30P)
Private Swim Lessons
(4:30P-5:00P)
Rumpelstiltskin T2
(4:50P-6:00P)
Private Swim Lessons
(5:00P-5:30P)
Otters 9 and under
(5:30P-6:30P)
Private Swim Lessons
(5:30P-6:00P)
Mens Over 40 Thur
(6:00P-8:00P)
Private Swim Lessons
(6:30P-7:00P)
Adap Aqua Tu/Th
(7:00P-7:45P)
Masters T/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
Deep - Th 7:00p
(7:00P-8:00P)
8 Masters M/W/F 5:45a
(5:45A-7:00A)
Total Conditioning
(8:00A-9:00A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Balance & Stretch
(9:15A-10:15A)
Gentle Flow Yoga
(9:15A-10:15A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Intermediate Pilates
(9:30A-10:30A)
Ballet BARRE
(9:45A-10:45A)
Par/Chi- Mo- 10:00a
(10:00A-10:30A)
Beginner Pilates
(10:30A-11:30A)
Pre 2 - Mo 11:00a
(11:00A-11:30A)
Rock&Roll- Mo 11:00a
(11:00A-12:00P)
Pre 3- Mo 11:30a
(11:30A-12:00P)
Intro Masters - M/W
(12:00P-1:15P)
Deep Inter Mon 1:15
(1:15P-2:00P)
Arthritis- Mo 2:15p
(2:15P-3:00P)
Private Swim Lessons
(3:00P-3:30P)
Festival Orchestra
(4:00P-5:00P)
Private Swim Lessons
(4:00P-4:30P)
Private Swim Lessons
(5:00P-5:30P)
Pre Otters Mon
(5:00P-6:00P)
Private Swim Lessons
(5:30P-6:00P)
Otters 10 & up
(5:30P-7:00P)
Private Swim Lessons
(6:00P-6:30P)
Private Swim Lessons
(6:30P-7:00P)
Mens Over 35 Mon
(7:30P-9:30P)
9 Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Body Sculpt on Ball
(7:00A-8:00A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Yoga Basics
(8:00A-9:00A)
Fitness Yoga
(8:15A-9:15A)
Deep Inter Tues 9:15
(9:15A-10:00A)
Masters T/Th 9:30a
(9:30A-10:45A)
Tabata Boot Camp
(9:30A-10:30A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Ai Chi - Tu 10:15a
(10:15A-11:15A)
Abs&Core Tue 4/9
(10:45A-11:45A)
Shallow - Tu 12:00p
(12:00P-1:00P)
Masters T/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Arthritis - Tu 1:15p
(1:15P-2:00P)
Level 3 - Tu 2:00p
(2:00P-2:30P)
Level 1&2 - Tue 2:00
(2:00P-2:30P)
Pre 2 - Tu 2:30p
(2:30P-3:00P)
Level 5&6 - Tu 2:30p
(2:30P-3:00P)
Level 1&2 - Tu 3:00p
(3:00P-3:30P)
Level 4 - Tu 3:00p
(3:00P-3:30P)
Level 3 - Tu 3:30p
(3:30P-4:00P)
Pre 1- Tu- 3:30p
(3:30P-4:00P)
Level 1&2 - Tu 4:00p
(4:00P-4:30P)
Pre 3- Tu- 4:00p
(4:00P-4:30P)
Level 3 - Tu 4:30p
(4:30P-5:00P)
Pre 2 - Tu 4:30p
(4:30P-5:00P)
Level 5&6 - Tu 5:00p
(5:00P-5:30P)
Pre 3- Tu 5:00p
(5:00P-5:30P)
Social Skills
(5:00P-6:30P)
Level 4 - Tu 5:30p
(5:30P-6:00P)
Otters 9 and under
(5:30P-6:30P)
Level 1&2 - Tu 5:30p
(5:30P-6:00P)
Deep - Tu 6:30p
(6:30P-7:30P)
Masters T/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
Adap Aqua Tu/Th
(7:00P-7:45P)
Coed Volleyball Drop
(8:00P-10:00P)
Coed Volleyball
(8:00P-10:00P)
11 Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Booty Barre
(7:00A-8:00A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Masters T/Th 9:30a
(9:30A-10:45A)
Shallow - Th 9:30a
(9:30A-10:30A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Par/Chi- Th -10:00a
(10:00A-10:30A)
Pre 1- Th- 10:30a
(10:30A-11:00A)
Masters T/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Arthritis - Th 1:15p
(1:15P-2:00P)
Pi Yo Chi -Th 2:15p
(2:15P-3:00P)
Private Swim Lessons
(3:30P-4:00P)
Rumpelstiltskin T1
(3:40P-4:50P)
Private Swim Lessons
(4:00P-4:30P)
Private Swim Lessons
(4:30P-5:00P)
Rumpelstiltskin T2
(4:50P-6:00P)
Private Swim Lessons
(5:00P-5:30P)
Otters 9 and under
(5:30P-6:30P)
Private Swim Lessons
(5:30P-6:00P)
Mens Over 40 Thur
(6:00P-8:00P)
Private Swim Lessons
(6:30P-7:00P)
Adap Aqua Tu/Th
(7:00P-7:45P)
Masters T/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
Deep - Th 7:00p
(7:00P-8:00P)
15

No Events Found

22 Masters M/W/F 5:45a
(5:45A-7:00A)
Total Conditioning
(8:00A-9:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Balance & Stretch
(9:15A-10:15A)
Gentle Flow Yoga
(9:15A-10:15A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Intermediate Pilates
(9:30A-10:30A)
Ballet BARRE
(9:45A-10:45A)
Par/Chi- Mo- 10:00a
(10:00A-10:30A)
Beginner Pilates
(10:30A-11:30A)
Rock&Roll- Mo 11:00a
(11:00A-12:00P)
Pre 2 - Mo 11:00a
(11:00A-11:30A)
Pre 3- Mo 11:30a
(11:30A-12:00P)
Intro Masters - M/W
(12:00P-1:15P)
Deep Inter Mon 1:15
(1:15P-2:00P)
Arthritis- Mo 2:15p
(2:15P-3:00P)
Private Swim Lessons
(3:00P-3:30P)
Private Swim Lessons
(4:00P-4:30P)
Festival Orchestra
(4:00P-5:00P)
Young Guns 1
(4:00P-5:00P)
Young Guns 2
(5:00P-6:00P)
Private Swim Lessons
(5:00P-5:30P)
Pre Otters Mon
(5:00P-6:00P)
Otters 10 & up
(5:30P-7:00P)
Private Swim Lessons
(5:30P-6:00P)
Tennis 201
(6:00P-7:00P)
Private Swim Lessons
(6:00P-6:30P)
Private Swim Lessons
(6:30P-7:00P)
Mens Over 35 Mon
(7:30P-9:30P)
23 Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Body Sculpt on Ball
(7:00A-8:00A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Yoga Basics
(8:00A-9:00A)
Fitness Yoga
(8:15A-9:15A)
Deep Inter Tues 9:15
(9:15A-10:00A)
Masters T/Th 9:30a
(9:30A-10:45A)
Tabata Boot Camp
(9:30A-10:30A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Ai Chi - Tu 10:15a
(10:15A-11:15A)
Shallow - Tu 12:00p
(12:00P-1:00P)
Masters T/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Arthritis - Tu 1:15p
(1:15P-2:00P)
Level 3 - Tu 2:00p
(2:00P-2:30P)
Level 1&2 - Tue 2:00
(2:00P-2:30P)
Young Guns 1
(2:00P-3:00P)
Pre 2 - Tu 2:30p
(2:30P-3:00P)
Level 5&6 - Tu 2:30p
(2:30P-3:00P)
Level 1&2 - Tu 3:00p
(3:00P-3:30P)
Young Guns 1
(3:00P-4:00P)
Level 4 - Tu 3:00p
(3:00P-3:30P)
Level 3 - Tu 3:30p
(3:30P-4:00P)
Pre 1- Tu- 3:30p
(3:30P-4:00P)
Level 1&2 - Tu 4:00p
(4:00P-4:30P)
Pre 3- Tu- 4:00p
(4:00P-4:30P)
Pre 2 - Tu 4:30p
(4:30P-5:00P)
Level 3 - Tu 4:30p
(4:30P-5:00P)
Level 5&6 - Tu 5:00p
(5:00P-5:30P)
Pre 3- Tu 5:00p
(5:00P-5:30P)
Young Guns 2
(5:00P-6:00P)
Otters 9 and under
(5:30P-6:30P)
Level 1&2 - Tu 5:30p
(5:30P-6:00P)
Level 4 - Tu 5:30p
(5:30P-6:00P)
Pickleball
(6:00P-8:00P)
Deep - Tu 6:30p
(6:30P-7:30P)
Masters T/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
Adap Aqua Tu/Th
(7:00P-7:45P)
Coed Volleyball Drop
(8:00P-10:00P)
Coed Volleyball
(8:00P-10:00P)
25 Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Booty Barre
(7:00A-8:00A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Tennis Grand Prix
(9:00A-10:30A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Shallow - Th 9:30a
(9:30A-10:30A)
Masters T/Th 9:30a
(9:30A-10:45A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Par/Chi- Th -10:00a
(10:00A-10:30A)
Pre 1- Th- 10:30a
(10:30A-11:00A)
Tennis 201
(10:30A-12:00P)
Masters T/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Pickleball
(1:00P-3:00P)
Little Aces
(1:00P-1:30P)
Arthritis - Th 1:15p
(1:15P-2:00P)
Little Aces
(1:30P-2:00P)
Pi Yo Chi -Th 2:15p
(2:15P-3:00P)
Private Swim Lessons
(3:30P-4:00P)
Rumpelstiltskin T1
(3:40P-4:50P)
Private Swim Lessons
(4:00P-4:30P)
Private Swim Lessons
(4:30P-5:00P)
Rumpelstiltskin T2
(4:50P-6:00P)
Challenger
(5:00P-6:00P)
Private Swim Lessons
(5:00P-5:30P)
Otters 9 and under
(5:30P-6:30P)
Private Swim Lessons
(5:30P-6:00P)
Mens Over 40 Thur
(6:00P-8:00P)
Tennis Grand Prix
(6:00P-7:30P)
Private Swim Lessons
(6:30P-7:00P)
Deep - Th 7:00p
(7:00P-8:00P)
Adap Aqua Tu/Th
(7:00P-7:45P)
Masters T/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
29 Masters M/W/F 5:45a
(5:45A-7:00A)
Total Conditioning
(8:00A-9:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Gentle Pilates
(8:30A-9:30A)
Balance & Stretch
(9:15A-10:15A)
Gentle Flow Yoga
(9:15A-10:15A)
Cycle Plus
(9:30A-10:45A)
Intermediate Pilates
(9:30A-10:30A)
Ballet BARRE
(9:45A-10:45A)
Par/Chi- Mo- 10:00a
(10:00A-10:30A)
Beginner Pilates
(10:30A-11:30A)
Pre 2 - Mo 11:00a
(11:00A-11:30A)
Rock&Roll- Mo 11:00a
(11:00A-12:00P)
Pre 3- Mo 11:30a
(11:30A-12:00P)
Intro Masters - M/W
(12:00P-1:15P)
Little Aces
(1:00P-1:30P)
Deep Inter Mon 1:15
(1:15P-2:00P)
Little Aces
(1:30P-2:00P)
Arthritis- Mo 2:15p
(2:15P-3:00P)
Tennis 101
(3:00P-4:00P)
Private Swim Lessons
(3:00P-3:30P)
Festival Orchestra
(4:00P-5:00P)
Young Guns 1
(4:00P-5:00P)
Private Swim Lessons
(4:00P-4:30P)
Young Guns 2
(5:00P-6:00P)
Private Swim Lessons
(5:00P-5:30P)
Pre Otters Mon
(5:00P-6:00P)
Otters 10 & up
(5:30P-7:00P)
Private Swim Lessons
(5:30P-6:00P)
Tennis 201
(6:00P-7:00P)
Private Swim Lessons
(6:00P-6:30P)
Private Swim Lessons
(6:30P-7:00P)
Adult Session 1
(7:00P-8:30P)
Mens Over 35 Mon
(7:30P-9:30P)
30 Boot Camp
(5:45A-6:45A)
Body Sculpt on Ball
(7:00A-8:00A)
Small Group PT
(8:00A-9:00A)
Before School Sports
(8:00A-8:45A)
Yoga Basics
(8:00A-9:00A)
Fitness Yoga
(8:15A-9:15A)
Deep Inter Tues 9:15
(9:15A-10:00A)
Masters T/Th 9:30a
(9:30A-10:45A)
Tabata Boot Camp
(9:30A-10:30A)
Pilates
(9:45A-10:45A)
Ai Chi - Tu 10:15a
(10:15A-11:15A)
Shallow - Tu 12:00p
(12:00P-1:00P)
Masters T/Th 12:00p
(12:00P-1:15P)
Arthritis - Tu 1:15p
(1:15P-2:00P)
Level 3 - Tu 2:00p
(2:00P-2:30P)
Level 1&2 - Tue 2:00
(2:00P-2:30P)
Young Guns 1
(2:00P-3:00P)
Level 5&6 - Tu 2:30p
(2:30P-3:00P)
Pre 2 - Tu 2:30p
(2:30P-3:00P)
Level 4 - Tu 3:00p
(3:00P-3:30P)
Young Guns 1
(3:00P-4:00P)
Level 1&2 - Tu 3:00p
(3:00P-3:30P)
Level 3 - Tu 3:30p
(3:30P-4:00P)
Pre 1- Tu- 3:30p
(3:30P-4:00P)
Level 1&2 - Tu 4:00p
(4:00P-4:30P)
Pre 3- Tu- 4:00p
(4:00P-4:30P)
Youth Session 1
(4:00P-5:30P)
Level 3 - Tu 4:30p
(4:30P-5:00P)
Pre 2 - Tu 4:30p
(4:30P-5:00P)
Level 5&6 - Tu 5:00p
(5:00P-5:30P)
Pre 3- Tu 5:00p
(5:00P-5:30P)
Young Guns 2
(5:00P-6:00P)
Otters 9 and under
(5:30P-6:30P)
Level 1&2 - Tu 5:30p
(5:30P-6:00P)
Level 4 - Tu 5:30p
(5:30P-6:00P)
Dining Etiquette
(6:00P-7:30P)
Pickleball
(6:00P-8:00P)
Deep - Tu 6:30p
(6:30P-7:30P)
Masters T/Th 7:00p
(7:00P-8:15P)
Adap Aqua Tu/Th
(7:00P-7:45P)
Coed Volleyball Drop
(8:00P-10:00P)
Coed Volleyball
(8:00P-10:00P)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Site best viewed with 1024 by 768 resolution. Recommended browsers are IE 8, FireFox 3, Safari 4, Google Chrome.